OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE:

Niedziela Miłosierdzia Bożego – 11.04.2021

Przeżywamy dziś Niedzielę MiłosierdziaBożego.

Do 18 kwietnia obowiązują nas ograniczenia ilości osób w kościele. Bardzo proszę o odpowiedzialne zachowanie zaleceń państwowych i kościelnych.

W kościele jednocześnie może przebywać 10 osób.

Bardzo dziękuję Wam na dobre przeżycie Triduum Paschalnego i Świąt, a Księżom z dekanatu za pomoc, w tym trudnym dla nas okresie.

1. Dziękuję za sprzątanie kościoła o ofiarę 25 zł na środki czystości państwu: Dorocie Zaręba, Reginie Adamskiej, Jarosławowi i Michałowi Skiba, Małgorzacie Cebula, Jadwidze Musiał i proszę na sobotę do sprzątania kościoła państwa: Andrzeja Sziller, Mirosławę Górka, Elżbietę Ozga, Bożenę Łukasik, Roberta Woźniaka.

2. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby kościoła. Serdecznie dziękuję wszystkim ofiarodawcom. Moi kochani, dobiegają końca prace przy termomodernizacji plebanii. Wykonawca włożył swoje pieniądze, by plebania mogła być skończona na Komunię św., a potem na Jubileusz 25-lecia kapłaństwa. Wniesiony przez parafię koszt to ok. 1/5 wydatków. Resztę „założył” wykonawca projektu.

Jeśli możecie roczne składki za 2021 rok, czy zaległe wpłacać przed kolędą, czy pół teraz, pół w II półroczu, to byłbym wdzięczny. Oczywiście kto ma taką możliwość. Najlepiej proszę podpisać kopertę nazwiskiem i imionami, adresem zamieszkania i jaka suma. Wszystkie składki odnotowuję przy każdej rodzinie, w kartotece parafialnej. To zostaje jako dowód aktywnej pomocy dla parafii. Podobnie jak ktoś ma do opłacenia grób na kolejne 20 lat, to będzie miał to już uregulowane, a w tym czasie każdy grosz dla parafii i kościoła się liczy. Po otrzymaniu pieniędzy pokryjemy całość projektu, a włożone teraz pieniądze wrócą na konto parafii, by np. mieć na prace na cmentarzu, czy przy renowacji kościoła wewnątrz. Jeśli ktoś może to bardzo proszę, byśmy już mogli przygotować nawierty przed wakacjami i powoli robić kotłownię do ogrzewania kościoła. Mam nadzieję, że fundusze będą przed jesienią i zdążymy zrobić ogrzewanie kościoła w tym roku. Po zakończeniu projektów plebanii i kościoła mam zamiar z części cmentarza zrobić parking i oświetlić przynajmniej z przodu lampami solarnymi z czujnikami ruchu. Takich lamp oświetlających wejścia na cmentarz i parking planuję 20 szt.

3. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o 10.00 spotkanie organizacyjne z rodzicami dzieci komunijnych. Mam nadzieję, że ograniczenia będą zdjęte i Komunię będziemy mogli zorganizować zgodnie z planem 8 maja.

4. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej.

Na nadchodzący tydzień niech nam Bóg błogosławi.

****************************************

INTENCJE MSZALNE 12.04.2021 – 18.04.2021

PONIEDZIAŁEK – 12 kwietnia

17.00 + Danielę Kociszewską = zam. rodz. Partyków