OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE:

I Niedziela Adwentu – 29.11.2020

Rozpoczynamy dziś okres Adwentu – przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia i na powtórne przyjście Chrystusa. W dobrym duchowym przeżyciu tego czasu pomogą nam Roraty – Msza św. ku czci Matki Bożej odprawiana we wszystkie dni z wyjątkiem niedziel i uroczystości o godz. 6.30. Z racji pandemii nie będzie w tym roku rekolekcji, więc przygotowaniem do świąt będą krótkie kazania na Roratach, natomiast spowiedź przedświąteczna będzie od 17 do 24 grudnia, codziennie po Roratach.

Do 27 grudnia w kościele może uczestniczyć w Mszach św. 15 osób.

W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 15.30.

Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – taca gospodarcza.

Dziś na Mszy św. o godz. 12.00 poświęcimy opłatki, które wraz z kalendarzem parafialnym postaramy się dostarczyć do wszystkich rodzin. W tej trudnej sytuacji bardzo proszę o to sołtysów poszczególnych miejscowości, by w bezpieczny sposób przekazali opłatki i kalendarze do rodzin naszej parafii. Bardzo proszę, aby przedstawiciele poszczególnych miejscowości zgłosili się po Mszy św. o 12.00 po kalendarze i opłatki dla naszych rodzin.

1. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła paniom: Barbarze Kaszuba, Barbarze i Joannie Peruń, Ewelinie Szwedo, Małgorzacie Kaczmarskiej oraz za ofiarę na środki czystości i proszę na sobotę 5.12 panie: Joannę Jagiełka, Ewelinę Bakalarz, Renatę Nowicką, Joannę i Balbinę Skalmierskie.

2. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone na potrzeby kościoła: pewne osoby 200zł i 200zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

3. W zakrystii możemy jeszcze nabyć świece Caritas na wigilijny stół.

5. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej.

Na nadchodzący tydzień niech nam Bóg błogosławi.

****************************************

INTENCJE MSZALNE 30.11.2020 – 6.12.2020

PONIEDZIAŁEK – 30 listopada

6.30 + Mariana Suligę = zam. bratanek Zbigniew z rodziną